Klasické mikrofony "ze staré školy"

 

Mikrofony Sennheiser MD jsou klasikou, která se s malými obměnami vyrábí již desítky let. Lety prověřená konstrukce, celokovové provedení, odolnost proti dotykovým hlukům, variabilita použití - to jsou přednosti těchto špičkových nástrojů v rukou zvukaře.

 

 

MD 21 U

MD 21 U

 

Klasický reportér

Tento mikrofon jistě uvidíte ve všech filmech ze 60. a 70. let, protože v té době jej používali reportéři všech světových televizních společností. V současnosti se přednostně používají jiné typy, ale stále se vyrábí pro zvukové fajnšmekry.

 PODÍVEJTE SE NA MD 21 U

 

   

 

 

 

 

MD 42 / MD 46

Moderní profesionál

Reportážní mikrofony MD 42 a MD 46 využívají kombinaci klasiky a inovace. Jejich provedení je navrženo pro celodenní práci reportéra tak, aby tato práce nebyla současně utrpením. Dlouhé tělo mikrofonu je vyváženo pro optimální úchop, zatímco mikrofonní kapsle je uložena ve speciálnám závěsu, který eliminuje dotekové hluky. Mikrofon je velice odolný proti vlhku a nepřízni počasí. Často se používá doplněný o bezdrátový vysílač - "kostku".

PODÍVEJTE SE NA MD 42MD 46 s vysílačem SKP

PODÍVEJTE SE NA MD 46

 MD 42


 

 

 

 

 

 

 

 

MD 421-II

Pro všechny nástroje

Mikrofon MD 421-II je přímým nástupcem světoznámého typ MD 421 a má stejné vlastnosti, tedy maximální všestrannost pro nejrůznější typy nástrojů a odolnost. Nejčastěji se používá na velký buben nebo klavír, díky 5 polohovému přepínači kmitočtové charakteristiky je jeho využití velice široké.

PODÍVEJTE SE NA MD 421-II

 

MD 421-II

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

MD 441-U

Pro prezidenty i muzikanty

Proslavený MD 441-U se stal etalonem pro svoji spolehlivost, srozumitelné podání hlasu a citlivost. Jeho podání hlasu se blíží spíše kondenzátorovým mikrofonům, možná proto byl oblíbeným mikrofonem prezidentů minulého režimu (pro jejich počet u řečnického pultu -až 8- se jim přezdívalo "dýchací přístroj"). I nyní je můžete vidět v parlamentu ČR, používá se ale i na zpěv nebo overheady.

PODÍVEJTE SE NA MD 441-UMD 441-U
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
G. Husák a MD 441-U
 
Zde je mikrofonů MD 441-U pouze pět...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PŘIHLÁŠENÍ: login:
Sennheiser Czech Republic & Slovakia Sennheiser.cz Youtube