ClipMic Digital / MKE 2 Digital

 

Ať jste novinář, hledající jednoduché řešení pro záznam interview, řečník, který chce zaznamenat přednášku nebo pyšný rodič, toužící zachytit recitaci svého dítěte, může Vám digitální mikrofon ClipMic Digital pomoci zachytit zvuk v profesionální kvalitě. Systém byl vyvinut ve spolupráci s vyhlášeným výrobcem špičkových převodníků - firmou Apogee z Kalifornie. Obě verze - ClipMic DigitalMKE 2 Digital - jsou vysoce kvalitní mikrofony s převodníkem, který slouží pro záznam zvuku do zařízení iPad®, iPod® nebo iPhone®, přičemž značka Apple byla vybrána z důvodu jeho vyššího využití profesionály z oblasti Audio/Video. Převodník Apogee zajišťuje digitalizaci signálu při minimálním zpoždění a vysoké kvalitě, zatímco software Apogee MetaData v mobilu umožní komfortní produkční práci se zvukovými soubory.

Jedná se ve stručnosti o mobilní řešení pro záznam a postprodukci zvukového záznamu, zejména pro profesionály v rozhlasovém oboru. Zařízení se skládá z miniaturního mikrofonu ME 2, resp. MKE 2, digitálního převodníku Apogee a konektoru Lighting pro připojení k zařízení Apple. Tento způsob připojení nabízí výrazně vyšší kvalitu zvuku a ponechává volný sluchátkový konektor. Zvuk se zpracovává v aplikaci Apogee MetaRecorder, které je jednou z prvních aplikací podporující metadata. Záznam obsahující metadata je velkou výhodou pro následné zpracování v prostředí Final Cut Pro nebo Adobe Premiere. Výsledný záznam je možno okamžitě sdílet prostřednictvím cloudových služeb, DropBox nebo iTunes.

Příklady použití MicClip Digital:

  • samostatný záznam zvuku - podcasty, blogy, audio knihy, semináře, nahrávky pro distribuci, přepisy
  • video nahrávky - video podcasty (selfie-stick), YouTube
  • zvuk k natáčenému videu - vysoce kvalitní řešení pro profesionální D-SLR

Výhodou je využití vlastního iPad®, iPod® nebo iPhone®, bez nutnosti kupovat jednoúčelový audio rekordér.  Aplikace Apogee MetaRecorder umožňuje záznam a zpracování dvoukanálového signálu včetně práce s metadaty pro spolupráci s Final Cut Pro nebo iXML. Špičkový převodník se vzorkováním 24 bit/96 kHz zaručuje kvalitu pro profesionální práci.

 

Mluvené slovo
Ideální pro kvalitní záznam prezentací, rozhovorů, schůzek nebo podcastů na web přímo na Váš iPhone.

 

 

 

 

 Vystoupení
Často se naskytnou báječné okamžiky, které byste chtěli zaznamenat. Vystoupení Vašich dětí, svatba, narozeniny, odchod do důchodu - to vše můžete nahrát ve špičkové kvalitě pomocí ClipMic Digital.

 

 

 

 

 

 

Video
Nikdy nebylo jednodušší zpracovat a sdílet vlastní video na Váš blog nebo videokonferenci. iPad®, iPod® i iPhone® mají vestavěnou velice kvalitní kameru. Stačí pouze připojit ClipMic Digital a získáte i špičkový zvuk.

 

 

 

 

 

 

Film
Můžete použít svůj iPhone® jako univerzální nástroj pro filmovou produkci. Propojte svůj D-SLR fotoaparát s MKE 2 Digital a přístrojem Apple a získáte plnohodnotné produkční studio. Apogee MetaRecorder je první aplikace, která umožňuje kompletní tvorbu audio souborů v polních podmínkách.

 

 

 

 

 

 

ClipMic Digital

ClipMic Digital je variantou s oblíbeným reportážním mikrofonem Sennheiser ME 2-US, který má vyšší citlivost a je proto vhodný i pro slabší zdroje zvuku.

ClipMic Digital

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PODÍVEJTE SE NA ClipMic Digital

 

MKE 2 Digital

MKE 2 Digital je variantou se špičkovým "muzikálovým" mikrofonem Sennheiser MKE 2, který má nižší citlivost a je zvláště vhodný pro projekty s nejvyššími požadavky na kvalitu zvuku.

MKE 2 Digital 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PODÍVEJTE SE NA MKE 2 Digital

 

Aplikace MetaRecorder

Tato aplikace byla firmou Apogee vyvinuta speciálně pro mikrofony Sennheiser s možností nahrávání dvou kanálů. Poskytuje profesionální kvalitu (24 bit/96 kHz), práci s metadaty pro další editaci i nastavení citlivosti mikrofonu, přičemž základní funkce můžete ovládat z hodinek AppleWatch.

Po zapsání metadatových značek, jako jsou klíčová slova, oblíbené položky nebo informace o obsahu, můžete zvukové soubory sdílet nebo načíst do Final Cut Pro a zjednodušit si tak další editaci, protože již zapsané značky Vám výrazně urychlí další práci.

Apogee MetaRecorder - iPhone + AppleWatch

 

 

 

 

 

 


 
 

 

 

 
 

 

 

 

Recenze a testy ClipMic Digital

 

 

  • Receze iDB

 

 

 
 
 
PŘIHLÁŠENÍ: login:
Sennheiser Czech Republic & Slovakia Sennheiser.cz Youtube