Příklady padělků

evolution e 845-S

(srpen 2016)

Padělek vokálního mikrofonu e 845-S nám poslal na prozkoumání zákazník, který si ho koupil na internetovém tržišti Hudební bazar. Na první pohled je padělek velice zdařilý, krabička i návod k použití je podobný jako u předchozího padělku e 845-S - odlišnost je pouze v barevném podání, manuál je vytištěný na obyčejném kancelářském papíru. Na obrázku vidíte padělak vždy nahoře, originál dole.

 

Pouzdro na mikrofon u padělku je o centimetr kratší a na první pohled odfláknuté. Špatná kvalita tisku, zejména u nápisu "evolution", slabší materiál (u originálu je nylon vyložený molitanem), ostré spodní rohy a umístění zipu přímo na horní hranu (originál má zip na boku).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Písmena na těle padělku jsou neostrá, barva těla je světlejší než originál - čistě šedá. Šroubek na druhé straně mikrofonu nelícuje s krytem, ale je hluboko zapuštěný. Padělek je o 40 gramů lehčí. Koš mikrofonní hlavy padělku je kónický, zatímco originál má tvar zakulacený. Při utažení koše proti tělu mikrofonu cítíte tvrdý doraz, protože těsnicí gumový kroužek je příliš tenký.

 

 

 

 

 

 

 

Kapsle padělku je lesklá, cívka je z tlustšího drátu (takže mikrofon má úplně jiné elektrické vlastnosti), vývody cívky jsou zapatlány lepidlem. Na kapsli chybí samolepka s označením charakteristiky a samozřejmě i hologram. Zatímco u originálu je kapsle pružně uložena v těle (pohybuje se v gumovém silentbloku), u padělku je víceméně napevno.

 

 

 

 

 

 

Na detailu padělku vidíte světlejší barvu, rozmazané okraje písmen a nekvalitní písmeno "e" v logu. Vinutí cívky vlevo je silnější, spodní části kontaktů uprostřed jsou schované za černým tavným lepidlem. Závit pro upevnění koše nemá ostré hrany.

 

 

 

 

 

 

 

Toto je detail originálního mikrofonu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Při pohledu shora na kapsli padělku jsou vidět přepážky. Drážka u XLR konektoru je hlubší, kontakty mají tupé konce (vypadají tlustší). Konektor se velice špatně zasunuje. Spodní hrana padělku je rovná, palcem cítíte ostrý přechod mezi otvorem pro konektor a spodní hranou - originál je zakulacený.

 

 

 

 

 

 

 

Padělek klipsny mikrofonu je vyroben z lesklého plastu, logo "S" je nekvalitně vyraženo (je mělčí). Matice není šestihranná, ale kulatá a protáčí se.

 

 

 

 

 

 

 

 

A nyní to nejdůležitější: na všech mikrofonech i krabičkách, vyrobených po roce 2013, je nálepka s hologramem. Na krabičkách je také QR kód pro otestování pravosti výrobku na webu výrobce (viz Označení pravosti výrobku na našem webu).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Takto vypadá nové balení všech mikrofonů evolution, samozřejmě s hologramem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A takto vypadá otevřená krabička.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jedná se zdařilý padělek drátového mikrofonu a bez znalosti originálu je obtížné ho rozpoznat od originálu - jednoznačným markantem je nekvalitní tisk nápisu. Prodejce na Hudebním bazaru samozřejmě dobře věděl, že s velkým ziskem prodává napodobeniny. Pokud Vám tedy můžeme poradit - jediný způsob obrany je nakupovat zboží u prověřených obchodníků s "kamennými" obchody, nikoliv podle nejnižší ceny na internetu.

 

 
 
 
PŘIHLÁŠENÍ: login:
Sennheiser Czech Republic & Slovakia Sennheiser.cz Youtube