Memory Mic - vytvářejte videa s kvalitním zvukem na svém mobilu

 

V současné době, kdy celá Evropa a vlastně celý svět je uzavřený v soukromí svých bytů, je ten správný čas na výrobu vlastních videí. Nedávno právě internetové video návody na šití roušek vzedmuly vlnu doslova masové výroby této nezbytné zdravotní pomůcky. Roušky se díky tomu dostaly na obličeje nás všech. Dneska už zdaleka nejde jen o rodinná videa nebo kuchařské recepty. V současné době je mnoho témat, o kterých můžeme se svým okolím komunikovat právě jen prostřednictvím videa. Ať už je to návod, rozhovor nebo prezentace, jeho nezbytnou součástí je opravdu srozumitelný zvuk. Vaše vtipná či jinak poutavá videa budou mít větší šanci uspět, pokud bude hlasovému nebo hudebnímu doprovodu dokonale rozumět. Potěšíte svoje fanoušky nebo třeba jen babičku s dědou. Jistě, osobní kontakt chybí, ale reálný tón hlasu, zachycený drobným mikrofonem Sennheiser Memory Mic, určitě potěší.

Memory Mic 

Báječný zvuk, působivé propojení zážitků

Vestavěný mikrofon každého telefonu zachycuje pouze zvuk v blízkém okolí. S Memory Mic se můžete volně pohybovat po okolí v jakékoli vzdálenosti od natáčeného objektu. Stačí jenom připevnit Memory Mic na klopu nebo kapsu u košile natáčené osoby, spustit v telefonu aplikaci Sennheiser Memory Mic App s kliknout na tlačítko Record. Mikrofon Memory Mic se s telefonem automaticky propojí přes Bluetooth a vy se můžete soustředit pouze na působivé video. Máte totiž jistotu, že zvuk bude dokonalý.

PODÍVEJTE SE NA MEMORY MIC

 

Jeho použití a výhodná kombinace se smartphonem zvedne úroveň vašich příspěvků o několik levelů nad běžnou produkci. Kdo ví, na co všechno ještě budeme muset vyrábět přesné a srozumitelné videonávody.

Volně stažitelná aplikace Memory Mic je uživatelsky přívětivá a snadno použitelná. Memory Mic umožňuje nejen snadno zaznamenat vlastní činnost, tedy například postup přípravy oblíbeného jídla, ale i zvuk vzdáleného mluvčího (v jakékoli vzdálenosti), s dokonalou srozumitelností. Memory Mic totiž zaznamenává zvuk na vlastní paměť (až 4 hodiny záznamu) a teprve později je záznam bezdrátově přenesen do smartphonu a přesně synchronizován s obrazem stisknutím jediného tlačítka. Tímto způsobem je eliminována možnost ztráty spojení mezi mikrofonem a vzdálenou „kamerou“.  Spojení mezi Sennheiser Memory Mic a vaším smartphonem pro přenos již nahraného zvuku se uskuteční automaticky pomocí Bluetooth, tedy bezdrátově.      

Čtyři jednoduché nápady pro video blogování

1 – “Jen povídání“: Návštěvy a běžný kontakt nejsou možné, proto videoblogy o denních událostech či myšlenkách můžou být příjemným rozptýlením pro rodiče, prarodiče nebo kamarády.

2 – Interviews: Můžete natáčet a ptát se i v dostatečném odstupu od zpovídané osoby. Zvukový záznam bude mít vždy špičkovou kvalitu, automaticky se synchronizuje s obrazem ve vašem smartphonu a mikrofon Memory Mic pak snadno vydezinfikujete a můžete beze strachu nadále používat.

3 – Návody: Kromě návodů na roušky lze vyrábět i poutavější videa, která zabaví vás i vaše příbuzné, přátele a známé. Snadno se pochlubíte s perfektní mramorovanou bábovkou, přestavěným bytem nebo ručně vyrobeným botníkem.

4 – Obrázky z běžného života: Svým nejbližším, ale v současnosti nuceně vzdáleným osobám, můžete zasílat snadno vyrobená videa z vašeho běžného života a tím jim nahradit v současnposti nemožné osobní setkání a společný život. Záběry z vaší snídaně, rodinné komunikace nebo večerního posezení může vzdálené přátele potěšit. 

Memory Mic je lehký (30 gramů), kompaktní s hladkým povrchem (snadno se dezinfikuje)  a je dostupný za 2 900 Kč na Pantershop.cz  (s dopravou zdarma).

Pantershop je součástí společnosti Panter, která je od roku 1992 výhradním zastoupením firmy Sennheiser pro Českou republiku a Slovensko. Nabídneme vám nejen mikrofony, ale i sluchátka v široké nabídce modelů všech typů a cenových úrovní. Zajišťujeme nejen odborný prodej, servis ale i zaručenou pravost a originalitu námi prodávaného zboží.

 

 

Bez výpadků a bez omezení

Memory Mic snímá zvuk pomocí velice kvalitní kondenzátorové mikrofonní kapsle a díky jedinečné technologii Sennheiser zabezpečuje nahrávku bez omezení vzdálenosti mezi mikrofonem a mobilním telefonem. Se synchronizací záznamu zvuku s obrazem pomocí jediného stisknutí tlačítka vám poskytuje plynulou bezdrátovou nahrávku bez jakýchkoliv výpadků signálu. Velice lehké a odolné provedení mikrofonu společně s magnetickým upevněním na oděv je přesně to, co ještě musíte mít ke svému chytrému telefonu, abyste ve špičkové kvalitě nahráli na Youtube váš nový vlog.

 

 

 

Sennheiser Memory Mic App

 

 

Stáhněte si aplikaci zdarma

Memory Mic nahrává záznam v délce až 4 hodiny. Celý záznam se poté automaticky synchronizuje s mobilním videem v aplikaci Sennheiser Memory Mic App. Stáhněte si ji pro iPhone nebo Android.

Odkaz na stažení Sennheiser Memory Mic App pro iPhone

Odkaz na stažení Sennheiser Memory Mic App pro Android

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Příslušenství

V balení je USB kabel (USB - USB-C) pro nabíjení vestavěného akumulátoru. Magnetická klipsna je součástí mikrofonu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Často kladené otázky

 

Jak mezi sebou komunikují Memory Mic a mobilní telefon?

Aplikace Sennheiser Memory Mic App komunikuje přes Bluetooth, ovšem pouze při zahájení nahrávání a jeho ukončení. Proto mikrofon nemusí být v dosahu během záznamu a nic také nevysílá. Po ukončení záznamu se Memory Mic spojí s telefonem přes vlastní WiFi a přenese nahrávku do telefonu.

Jak daleko od sebe se mohou zařízení nacházet?

V okamžiku zahájení a ukončení záznamu by měl být Memory Mic a telefon cca 30 cm od sebe. V průběhu nahrávky je vzdálenost neomezená.

Můžu nahrávat na vestavěný mikrofon mobilu?

Při nahrávání jsou aktivovány oba mikrofony - vestavěný i Memory Mic. Po synchronizaci zvuku s obrazem si můžete zvolit, jaký zvuk v nahrávce použijete (nastavíte poměr hlasitosti obou mikrofonů ve výsledné stopě).

Můžu nahrávat z několika Memory Mic najednou?

Ne, zařízení se párují v režimu one-to-one.

Jakým způsobem zajistím synchronizaci zvuku s obrazem?

Po ukončení nahrávky kliknete na tlačítko Synchronise audio. Aplikace provede celou synchronizaci automaticky a přenese záznam do telefonu.

Můžu nahrávat zvuk ihned pro vybalení Memory Mic z krabice?  

Po stažení aplikace a prvním připojení Memory Mic se provádí kalibrace a testování přenosu dat (funkce Initialise). Tato operace trvá asi 3 minuty, poté se údaje zaznamenají v aplikaci. Při následujícím použití Memory Mic již můžete nahrávat okamžitě.

Je možné nastavit ručně citlivost mikrofonu?

Ano, v aplikaci můžete zvolit nastavení LOW (hlučné prostředí), MEDIUM (běžné použití mikrofonu na klopě) a HIGH (mikrofon položený např. na stole pro nahrávku 2 osob).

V jakém formátu se ukládá záznam?

Jedná se typ WAV, 16-bit/48 kHz. Video záznam se zvukem se v telefonu ukládá ve formátu MP4 (Android) nebo MOV (iPhone).

Jakou kapacitu má Memory Mic?

Vestavěná pevná paměť uloží až 4 hodiny záznamu, kapacita akumulátoru je také 4 hodiny.

Jakou funkci má LED kontrolka na mikrofonu?

oranžová = zapnuto, nepřipojeno k telefonu
zelená = připojeno k telefonu/nahrávání
červená = slabý akumulátor
Během nabíjení bliká červeně.

Můžu nabíjet akumulátor Memory Mic během záznamu?

Ano, nabíjení je možné během nahrávky i přenosu dat do mobilu.

Můžu stáhnout nahrávku přímo do počítače?

Ano, po propojení telefonu s počítačem najdete v zařízení Android soubory (video se zvukem) uložené v adresáři Phone\Movies\Memory Mic Mixed, v iPhone v adresáři DCIM. Přímé stažení kabelem z Memory Mic není možné.

Dodává se Memory Mic v různých barvách?

V současné době se dodává v bílém provedení, v budoucnu se uvažuje o dalších tmavých variantách (šedá, černá), podle zájmu uživatelů.

 

 

 
 
 
PŘIHLÁŠENÍ: login:
Sennheiser Czech Republic & Slovakia Sennheiser.cz Youtube