Firma PANTER s.r.o. funguje v plném rozsahu i v době nouzového stavu.
Abychom co nejvíce snížili riziko nákazy, prosíme, abyste preferovali telefonický nebo e-mailový kontakt a při osobním nákupu platili platební kartou. Zboží do opravy zasílejte poštou nebo dopravcem, a to výhradně na adresu naší provozovny Bohuslava Martinů 7, 140 00 Praha 4. Zboží objednané přes náš e-shop si u nás lze osobně vyzvednout, prosíme ale o přednostní volbu zaslání poštou, dopravcem nebo Zásilkovnou. Termíny pro vyřízení objednávky nebo servisní zakázky se mohou z důvodu střídání směn prodloužit, prosíme o trpělivost.
Děkujeme a přejeme vám pevné zdraví.
Úvod do problematiky
V posledních letech dochází k rychlému přechodu z analogového na digitální vysílání televizního signálu (DVB-T/T2). DVB-T/T2 (Digital Video Broadcast - Terrestrial) je mezinárodní standard pro pozemní digitální vysílání, které používá stejné frekvence jako předchozí analogové vysílání. V tomto pásmu ale pracují také bezdrátové mikrofony. Analogové vysílače obsazovaly z celé šířky kanálu 8 MHz pouze 7 MHz a mikroporty tak mohly využít zbývající 1 MHz.
Z toho důvodu mohly bezdrátové mikrofony vysílat na rozsazích TV analogového vysílání.
Je riskantní používat obsazený digitální kanál pro mikroportový přenos, protože digitální TV vysílání má zcela jinou strukturu než analogové - signál na přijímači mikroportu připomíná standardní bílý šum, což v tomto případě není zárukou volného kanálu.
Při skenování volných frekvencí zobrazuje většina přijímačů pouze úroveň stabilního FM signálu, zatímco signál DVB-T/T2 nemusí být rozpoznán. Naproti tomu přijímače evolution wireless G4 jsou schopny DVB-T signál zobrazit. Další možností pro zjištění obsazenosti kanálu je použít obyčejný Set-Top-Box.
Provozní testy DVB-H v Berlíně, zaměřené na přenos televize do GSM a tabletů, jasně ukázaly, že v budoucnu bude stále méně a méně volných kanálů pro přenos bezdrátového audio signálu, tedy vhodných pro mikroporty. Pro optimální využití volných pásem je nezbytné, zvláště pro velké mikroportové systémy, velice pečlivě navrhovat frekvence, např. s využitím programů SIFM (Sennheiser Intermodulation Frequency Management) nebo WSM (Wireless Systems Manager) pro novější systémy.
Pokud je nezbytné umístit velký počet mikroportových kanálů do takto zaplněných pásem, musíte mít pro zajištění nerušeného přenosu přístroje s vysokou selektivitou a odolností proti intermodulačnímu rušení. Tato odolnost zaručuje spolehlivý přenos s využitím celého pásma. Vysoce účinné filtry v přijímačích Sennheiser umožňují "vidět" pouze jeden vybraný frekvenční rozsah a odfiltrovat nežádoucí rušivé signály.
Přestože větší flexibilita ve volbě frekvencí může být výhodou, zároveń snižuje odolnost proti interferencím, zejména v prostředí vystaveném silným VF signálům. Širší frekvenční pásmo "otevírá okno" dalším nežádoucím signálům, jako je digitální televize nebo jiné bezdrátové mikrofony a tím samozřejmě i jejich parazitním frekvencím.
Jelikož Sennheiser přikládá velkou důležitost dosažení nejvyšší možné spolehlivosti přenosu zvuku i jeho kvalitě, mikroporty evolution wireless G4, lepší varianta Série 2000 a zejména pak špičkové komponenty řady 3000/5000 a D 6000/9000 samozřejmě splňují zmíněné požadavky a umožňují spolehlivý provoz malých i mnohakanálových bezdrátových systémů. Je však nutné pečlivě volit přenosové kanály a vyhnout se obsazeným pásmům.