Chcete se zúčastnit debaty se světovými zvukaři o natáčení v extrémním prostředí? Rádi byste se dozvěděli všechny tipy a triky, které můžete použít s mikrofony Sennheiser MKH 8000? Pokud ano, zaregistrujte se a v úterý 14. května od 19:00 můžete být u toho. Staňte se experty na dokonalý zvuk a využijte špičkovou RF technologii Sennheiser naplno! Více ..
 
 Sennheiser vydává nové verze aplikací pro řízení a správu bezdrátových a instalačních mikrofonů. První je mobilní aplikaci Smart Assist 2.2.1, pomocí které můžete kompletně řídit digitální  bezdrátové mikrofony ew-Dew-DXew-DP. Control Cockpit 8.0.0 se používá pro monitoring a řízení rozsáhlých mikrofonních instalací TCCTC-Bar i bezdrátových mikrofonů ew 300 G4D 6000ew-DX. Jednou z vlastností obou aplikací je podpora nových 4 kanálových přijímačů EM-ewDX4, síťových nabíječek CHG 70N-C a bezdrátových základen pro "husí krk" TS-ewDX.
Novou verzi Smart Assist si můžete stáhnout na AppStore nebo GooglePlay, Control Cockpit na webové stránce sennheiser.com/download.
 
 Zveme vás na veletrh NAB 2024, který se koná od 13. do 17. dubna v Las Vegas. Na stánku 4732 ve střední hale se můžete seznámit s posledními novinkami Sennheiser, Neumann, Merging Technologies nebo Dear Reality. Součástí expozice bude i představení mikroportů nové generace WMAS.
Celá zpráva (ENG). Více ..
 

Nový firmware pro ew-DX

21. 03. 2024
 Sennheiser vydal novou verzi firmware pro bezdrátové mikrofony ew-DX. Verze 3.0.0. obsahuje nové funkce Device LockWalktest i drobné opravy a vylepšení. Jelikož mimo jiné opravuje i vzácně se vyskytující chybu mikrovýpadků signálu při malé vzdálenosti vysílačů, doporučujeme novou verzi aplikovat do všech stávajících instalací. Update firmware můžete provést pomocí programu Wireless Systems Manager nebo Control Cockpit. Firmware najdete na stránkách výrobce, nejdříve aktualizujete přijímač a následně pomocí funkce v menu TX UPDATE i vysílač.
 
 Na slavnostním ceremoniálu veletrhu NAMM v americkém Anaheimu byla vyhlášena ocenění TEC 2024 v jednotlivých kategoriích. V kategorii Microphones - Recording získal cenu elektronkový studiový mikrofon Neumann M 49 V, zatímco v kategorii Wireless Technology cenu obdržel nový bezdrátový mikrofonní systém evolution wireless DX. Do síně slávy TEC byl uveden legendární mikrofon padesátých let, Neumann M 49.
Celou zprávu si můžete přečíst na webu neumann.com (ENG). Více ..
 
 Sennheiser stropní mikrofon TCC 2 společně s Q-SYS Core Nano procesorem získaly certifikaci pro začlenění do Cisco konferenční platformy. Stropní mikrofon s dynamickým sledováním řečníka a výkonný audio video ovládací procesor jsou skvělým doplněním Cisco videobarů, room kitů a integrovaných video systémů. Uživatelům tím dávají možnost maximálně využít jejich konferenčních místností, různých konferenčních módů a organizačních modelů. S pokrytím 80 m2 je stropní mikrofon ideální volbou pro střední zasedací místnosti, zvláště když při potřebě pokrytí většího prostoru lze mikrofony kaskádovat.
Pro designéry - mikrofon je dostupný v černé a bílé variantě a při provedení o velikosti 60 x 60 cm se velmi jednoduše integruje do stropního rastru. Tam se elegantně začlení do systému ostatních panelů či stropních svítidel.

O funkci stropního mikrofonu více zde, popis technologie a varianty použití najdete na této stránce. Více ..
 
 Sennheiser uvádí na trh zcela nový typ hlavového mikrofonu vyšší třídy s miniaturní směrovou kapslí. Headmic 4 má kardioidní charakteristiku, která velice dobře eliminuje zpětnou vazbu a je tedy vhodný pro živá vystoupení na pódiu při koncertech a prezentacích. Miniaturní provedení kapsle nijak neomezuje přednášejícího a umožňuje mu volný pohyb. Díky modulární konstrukci je možné vyměnit samotný kabel, mikrofon nebo hlavový most. Mikrofon bude uveden na trh na výstavě ISE na konci ledna v Barceloně. Více ..
 
 Sennheiser uvádí na trh nová profesionální studiová sluchátka HD 490 PRO. Díky akusticky otevřenému porovedení nabízejí přesnou lokalizaci a naprosto precizní detaily v celém pásmu se zanedbatelným zkreslením. Novinkou je možnost záměny dvou různých náušníků podle způsobu použití sluchátek - pro mixáž a postprodukční práce. Sluchátka se budou prodávat ve dvou verzích - standardní HD 490 PROHD 490 PRO Plus, která navíc obsahuje delší kabel, druhý hlavový most a transportní pouzdro. Více ..
 
 Sennheiser doplňuje svoji řadu špičkových kondenzátorových mikrofonů MKH 8000 o nový typ - MKH 8030 s osmičkovou směrovou charakteristikou. Stejně jako ostatní mikrofony v této řadě používá i MKH 8030 technologii RF pro dokonalý zvuk v jakémkoliv prostředí (RF technologie je nezávislá na okolní teplotě a vlhkosti). Nový mikrofon je vhodný pro zvukové mistry v prostředí nahrávacích studií a televizní i filmové tvorby.
 
 Vážení zákazníci,

Dovolujeme si Vás  i letos pozvat na veletrh konferenční a zvukové techniky ISE 2024, který se koná v termínu 30. ledna - 3. února ve španělské Barceloně. Více ..
 

 
 
 
PŘIHLÁŠENÍ: login:
Sennheiser Czech Republic & Slovakia Sennheiser.cz Youtube